VIII Polonijny Festiwal Multimedialny„Polskie Ojczyzny”

Rok: 2013

 

Grand Prix

Grzegorz Królikiewicz – Mit o Szarym 8F070 , Wieczny tułacz

 

Filmy Dokumentalne

I Nagroda

Alina Czerniakowska – Ojczyzna dwóch narodów 8F059, Myśli o Polsce

II Nagroda

Tomasz Wiszniewski – Adwokat ulicy (Polska, Kanada)

III Nagroda ex equo

Piotr Zarębski – Polska-Bretania , Krwawy poniedziałek

Agnieszka Porzezińska i Paweł Sobczyk Tajemnica Tajemnic

 

Programy TV i Edukacyjne                                                                                                                            

I Nagroda

Mariusz Jaszczurowski i Jan Zalewski – V Rajd Szlakiem  Hymnu (Polska, Dania)

II Nagroda

Joanna Adamik, Katarzyna Katarzyńska  – Bracia Męczennicy

III Nagroda

Krzysztof Tadej – Nigdy nie zapomnę

 

Fabularny i dokument fabularyzowany

I Nagroda

Magdalena Buczkowska – Tajemnica Lasu Szpęgawskiego  , Stutthoff

II Nagroda

Sławomir Mazur – Miłość w czasach wyklętych

III Nagroda ex equo

TV Noe The Cell phone  8F037 (Republika Czeska)

Małgorzata Brama – Oberlangen 8F050

 

Nagroda Specjalna prof. Andrzeja Kryńskiego, prezesa Stowarzyszenia

Dziedzictwa Kulturowego Polonii   – Rok Strzeleckiego i Polonii Australii

Ernestyna Skurjat-Kozek – Humanitarne uczynki PE Strzeleckiego w Irlandii  (Australia)

Nagroda Specjalna Adama Struzika-Marszałka Województwa  Mazowieckiego

Eugeniusz Starky – Honor Miasta

Nagroda Specjalna Wojewody Mazowieckiego Jacka Kozłowskiego

Zdzisław Sowiński  „Prawdziwie spadła z nieba”

Nagroda Specjalna prof. Wiesława Wysockiego  UKSW                                                                                                TV Historia  za filmy:  Rok 1863 – Przemysław Bednarczyk; Kronikarz czasu wojny

– Zbysław Orzechowski i Maciej Kuszewski ; Wyspa władców – Zdzisław Cozac

 

Programy Radiowe

I Nagroda

Teatr im. Szaniawskiego (Australia) Wieczernik Polski XXI wieku, Tylko miłość się liczy-

II Nagroda

Iwona Piętak – Ojczyzna do której wracam

III Nagroda ex equo

Patrycja Gruszyńska-Ruman -Witajcie w domu

Grażyna Preder – Stanisław z Irkucka, Z Sianowa do Australii

 

Multimedia

I Nagroda

Raj Media Porzezińscy  audio-booki: Quo vadis,  Różaniec z JP2, Duchowy Fitness,

II Nagroda

Bogna Lewtak-Baczyńska  Pieśni Kresów, Pieśni  Żołnierzy wyklętych

III Nagroda

Beata Polkowska, Andrzej Rejman  – Lustra

 

Strony Internetowe społecznościowe

I Nagroda

Głos Polonii

https://www.facebook.com/blogspolduch

 

II Nagroda

TV Interpolonia (Kanada)  Polish National Unity Inc

http://www.tvinterpolonia.com

 

III Nagroda

Genealogia Rzeczypospolitej Polish Genealogy (USA)

https://www.facebook.com/genealogiapolska